Bankovní nebo nebankovní půjčka?

Také jste se už někdy zamysleli, zda je výhodnější půjčka z banky nebo ta z nebankovní společnosti. Obě dvě možnosti mají celou řadu výhod, ale i nedostatků. Pokud se tedy chceme rozhodnout pro tu správnou variantu přímo pro nás, je důležitý hlavně účel, pro jaký se rozhodneme pro úvěr.

měsíční výdaje

V případě, kdy potřebujeme zafinancovat větší rozhodnutí nebo důležitý životní krok, peníze od nebankovních společností nám na to s největší pravděpodobností stačit nebudou. Právě nebankovní sektor nabízí velmi výhodné úvěry, ale specializuje se spíše na drobnější půjčky, které pomohou zafinancovat nenadálé výdaje nebo překlenout dobu do další výplaty. Nesmíme však zapomenout, že i někteří nebankovní poskytovatelé začali tak trochu fušovat do řemesla bankám a nabízí zajímavé nabídky i z řad hypotečních úvěrů. Za zmínku stojí například hypotéka bez registru https://nebankovni-hypoteka-cz.cz/hypoteka-bez-registru/, která je určena pro žadatele s negativním záznamem v registru dlužníků.

  • Vyřízení žádosti

Všichni víme, že banky jsou v případě vyřizování žádostí o jakýkoliv úvěrový produkt velmi zdrženlivé. Ke každému žadateli přistupují individuálně, což je rozhodně úctyhodné, na druhou stranu se tím výrazně prodlužuje čas schvalování. Není žádnou výjimkou i několikatýdenní čekaní. V případě hypotéky nebo dlouhodobého spotřebitelského úvěru je tento problém zanedbatelný, ale co když potřebujeme peníze co možná nejdříve?

čtení smlouvy

Do tíživé finanční situace se může dostat každý z nás. Následuje cesta do banky, pohovor, vyjednání podmínek a nakonec schvalovací proces s nejasným výsledkem. U nebankovních společností má ale schvalovací proces diametrálně odlišný průběh. Půjčku vyřídíte hravě online z pohodlí domova. Stačí vám k tomu připojení k internetu a několik minut vašeho času. V případě kladného vyřízení, může mít klient už druhý den peníze na svém účtu.