Kvalita pro milovníky těstovin

Ať navštěvujeme menší obchody s potravinami nebo jsme zvyklí nakupovat v supermarketech, tak ten běžný nákup potravin většinou dopadne tak, že si kupujeme to, co je v nabídce, co známe, případně co nám někdo doporučil.

Na našem trhu je nespočet mnoha druhů těstovin od různých výrobců. Každá značka má svou kvalitu a své spotřebitele. Ti, kteří mají rádi těstoviny, většinou ocení kvalitu.

Těstoviny jsou dnes v české kuchyni dosti poměrně zastoupeny, je to možná i díky italské kuchyně. Ale ne všechny těstoviny při vaření splní vaše očekávání – jsou chutné, vyrobeny z kvalitních surovin, nerozvařují se, drží tvar a jsou za velmi přijatelnou cenu.

Tak přesně takové těstoviny pochází od jednoho maďarského výrobce, známé pod značkou Gyermellyi. Toto firma si sama pěstuje obiloviny mnoho let, má svoje slepičí farmy, takže své kvalitní vajíčka používá k výrobě svých 4 vaječných a 8 vaječných těstovin. Je to jejich dlouholetá tradice a stále si zakládají na vynikající kvalitě.

testoviny-gyermelyi

Tyto vynikající maďarské těstoviny nabízíme v našem e-shopu MAĎARSKÉ POCHOUTKY a též v našich třech prodejnách v Brně. Kromě těstovin si můžete vybrat samozřejmě i jiné maďarské speciality, které v našich obchodech běžně nejsou k dostání. A u nás maďarské pochoutky včetně těchto těstovin nabízíme nejenom pro labužníky – gurmány, kteří dokážou ocenit dobré jídlo i pití, ale zvlášť pro ty, kteří mají rádi jídla i ostřejší, jež jsou pro maďarskou kuchyni specifická.

Pod značkou Germellyi nabízíme vlasové a široké nudle,¨kolínka, copánky, flíčky (čtverečky) velké i malé a tarhonyu.

Tarhonya

Tarhonya (čti tarhoňa) u nás není velmi známá.jsou to malé kuličky, které se používají nejenom do polévky místo nudlí, ale převážně jako příloha k masu a omáčkám. Ale v přípravě této přílohy je postup vaření jiný: Tarhonya se napřed krátce osmaží na rozpáleném oleji a pak se vaří přesně podle návodu výrobce.