K čemu se venku na zahradě hodí vyřazená či nová paleta


Výrobci palet musí počítat s tím, aby splňovaly požadovanou nosnost. Základním požadavkem při jejich výrobě je totiž kromě přesného (unifikovaného) rozměru schopnost udržet na svém místě těžký náklad a zároveň jej přemísťovat pomocí mechanizačních prostředků, např. paletizačním ručním či vysokozdvižným vozíkem. Proto se dbá na kvalitu masivního dřeva, aby bylo proschlé, zbavené kůry, bez prasklin a velkých suků na okrajích jednotlivých prken.

palety ve skladu

Těchto vlastností lze využít i doma, když vám nějaká paleta Palety Morava zbude např. při zakoupení nové pračky nebo mrazáku, a máte-li možnost jich ještě několik dokoupit. Jejich pořizovací cena je velmi nízká a přitom je to perfektní materiál pro „lidovou tvořivost“. Tento výraz uvádíme zcela záměrně, neboť se z palet dá skutečně vyrobit cokoli, co se v lidské mysli dokáže zrodit.

stoh palet

Terasa před domem – přízemní bungalovy, nízkoenergetické stavby či mobilní dřevostavby přímo korespondují s venkovní přístavbou, jako je pergola, zástěna či altán. Patří sem i zhotovení terasy s posezením a zahradním nábytkem. Z palet ji sestavíte velmi snadno, dřevo stačí naimpregnovat, čímž prodloužíte jeho životnost třeba až na deset až dvacet let. Paletová terasa s objektem dobře ladí, lze ji doplnit okrasnými rostlinami, které můžete osázet v dřevěných truhlících a hádejte z čeho – samozřejmě opět z palet.

Venkovní nábytek – výhodou nábytku z palet je, že jej můžete ponechat venku na dešti, pouze uklidíte polyuretanové sedáky. Bude to stylové řešení, které bude dobře ladit s terasou a navíc si takto můžete zhotovit přímo na míru venkovní stolek i sedačku do tvaru písmene L nebo U. Jediné, co potřebujete, je dostatek volného prostoru a chuť do tvořivé práce. A co se týče povrchové úpravy dřeva, ta může být provedena v jakémkoli odstínu lazurovacího laku nebo vodou ředitelné pastelové barvy.