Výročí svatby

Zkušebním obdobím je pro všechny novomanželské páry první výročí svatby. Zatímco většina žen vede toto významné datum v patrnosti, většina mužů je sice nerada, ale opomene. Proto je tak důležité si svatební den nejen zaznamenat v počítači, ale jistější forma je jeho vyrytí do snubního prstenu. Což ale zase předpokládá, že ho budete i po svatbě nosit. Připomenout si nejen první, ale i každé následující výročí, udělá radost každé ženě. Pro kterou zůstává vzpomínka na tento významný den neustále živá. Kyticí, malým dárkem či pozváním na dobrou večeři se skleničkou vína rozhodně muži nemohou nic pokazit.

První výročí svatby

Podle starých pranostik má první svatební výročí název bavlněné a nejčastějším dárkem bývají karafiáty či perleťové výrobky. Druhé je papírové a muži svým ženám předávají konvalinky a šperk z českého granátu. Slunečnicí a měsíčním kamenem je vhodné oslavit třetí výročí svatby. Ke květinovému čtvrtému hortenzie a topaz. Páté výročí je dřevěné a udělá radost všem ženám, které mají rády sedmikrásky. Následuje svatba železná, vlněná, bronzová, hliněná, cínová, ocelová hedvábná krajková a patnáctému výročí se říká křišťálové. Po dvacetiletém výročí manželství, které má název porcelánová, jsou příhodné květiny astry a jako šperk pro ženu je vhodný smaragd. Stříbrná se říká svatbě po dvaceti pěti letech. Kterou provází kytice kosatců a zelený granát. Liliemi se slaví třicáté výročí svatby a říká se jí perlová. A jako upomínka je doporučován perlový náhrdelník.

Výročí svatby po třiceti letech

Třicáté páté výročí je lněné a pozváním do oblíbené restaurace určitě neudělá nikdo z mužů chybu. Rubínovou svatbou se nazývá ta, kterou společně slavíte po čtyřiceti letech. Kdy nejvhodnějším dárkem pro manželku je rubínový šperk. Po čtyřiceti pěti je to svatba safírová. Která je jako stvořená ke společné návštěvě divadelního představení. Zlatá svatba nebývá dopřána mnoha párům. Proto je jejím největším darem zlatý šperk. Který vyjadřuje pevnost a stálost. Šťastné páry, které spolu oslaví padesát pět let společného života, se jmenuje smaragdová, po šedesáti společných následuje diamantová. Kterou symbolizuje diamantová ozdoba. Po šedesáti pěti je to svatba kamenná a muži ji mohou stvrdit dárkem ze safíru. Blahodárnou briliantovou spolu oslaví ty nejšťastnější páry. A pokud zdraví dovolí, tak po sedmdesáti pěti letech oslavíte svatbu korunovační, které se rovněž říká nebeská. Ta po osmdesáti a více je multi-platinová.