Klídek

Práce je nutná, protože bez peněz se málokdo z nás obejde, to je asi i hlavní důvod, proč pracujeme. Ale nutné je také odpočívat. A je jedno jak, každý po svém a tak, jak mu to vyhovuje a na místě, kde se cítí dobře. Brát si práci na dovolenou je možná nutností této doby, ale pokud to není nezbytně nutné, tak to nedělejte. Znepříjemníte tím chvíle volna nejen sobě, ale i těm, kdo vyrazili za chvílemi odpočinku s vámi.
horská krajina
 
Bez internetu?
 
Internetové připojení všude a vždy, hlavně mládež bez něj nedá, jak se říká ani ránu, a být bez spojení se světem i o dovolené? Jde to a věřte, že vám těch pár dní tato vymoženost opravdu chybět nebude. I tak je ale pro některé výběr dovolené závislý na tom, jaké jsou možnosti připojení a spojení přes sociální sítě. Někdo má potřebu kontrolovat i svoji emailovou schránku. V zaměstnání to vyřešíte jednoduchým nastavením odpovědi, že jste právě na dovolené a že proto nemůžete obratem reagovat. Prostě se zamyslete nad tím, jestli je pro výběr místa, kam chcete vyrazit, opravdu tak důležitá internetová dostupnost. Užívejte si přírodu, společně strávené chvíle s přáteli nebo rodinou, vezměte do ruky dávno odloženou knížku. Možností, jak se vyžít, je opravdu spousta.
rio de janeiro 
Co s pracovními povinnostmi
Každý je nahraditelný, a to i ti, kteří si myslí, že bez nich se firma za pár dní zhroutí. Pokud máte spolupracovníky, na které se můžete spolehnout, pak není co řešit a práci klidně můžete pustit z hlavy. Stačí se jen před vaším nástupem volna domluvit k oboustranné spokojenosti.
Jaká doba je tak akorát
Každý je jiný a také podle toho potřebuje odpočívat. Ideální je rozmezí kolem jednoho týdne, udělejte si raději kratší úseky s rozestupem dvou až třech měsíců, rok vám tak i lépe uteče. 
Hlavní je, abyste načerpali dost nové energie a zároveň nevypadli z běžného pracovního  tempa.