Chcete hezčí vlasy? Zapomeňte na šampon!

Většina z nás si nejspíše myje vlasy pravidelně šamponem a bez něj si nedokáže představit život.  Příznivci metody no poo ale mají jiný názor. Tato metoda se vrací blíže k přírodě, protože konvenční šampony jsou podle jejích příznivců plné škodlivé a zbytečné chemie, kterou jde jednoduše nahradit přírodními prostředky, které jsou navíc ekologické a šetrnější k vlasům i k Vaší pokožce. Klasické šampony vymývají přirozený maz z vlasové pokožky, který funguje jako výživa pro vlasy. Pokud chcete být k vlasům ještě šetrnější, je vhodné vynechat barvení chemickými barvami, které můžete nahradit přírodnějšími, nebo úplně přírodní hennou či indigem, v závislosti na Vaší barvě.
dlouhovlasá dívka
Jedním s pozitivních účinků je prodloužení intervalů mezi mytím vlasů, což může být velmi příjemné pro ty, kteří trpí nadměrným maštěním vlasové pokožky. Můžete také dosáhnout růstu zdravějších vlasů, zklidnit a uzdravit vlasovou pokožku a zbavit se tak problémů, na které běžná vlasová kosmetika mnohdy nestačí. A to stojí za vyzkoušení, co říkáte?
K takovému mytí je možné využít například různé druhy jílů, které smícháte s vodou, vytvoříte kašičku a tu poté vmasírujete do pokožky. Jíl dobře čistí, ale může trochu vysušovat pokožku.  Dalším, méně známým prostředkem jsou mýdlové ořechy, které obsahují přírodní saponiny, takže vlasy dobře umyjí. Používají se ve formě prášku. Vyzkoušet můžete také žitnou mouku, která je k vlasům velmi jemná. Postup je stejný jako u jílů. Pro občasné důkladnější mytí s jemným peelingem použijte jednou sodu, po níž vlasy opláchněte vodou s jablečným octem.
ocet z jablek
Oplach jablečným octem můžete používat při mytí jakýmkoliv způsobem. Vhodné je občas zařadit zábal z rostlinného oleje, po kterém budou vaše vlasy krásně lesklé a konečky se budou méně třepit. Nejlepší je použít oleje za studena lisované, které jsou nejvýživnější. Vhodný je například olej olivový a kokosový, které dokáží vlasy krásně regenerovat a vyživit. Dále třeba olej dýňový, který jde o trochu lépe z vlasů vymýt.
Mytí bez šamponu určitě není pro každého a ze začátku vyžaduje spoustu trpělivosti, výsledky ale stojí za to.