Nábytek s vůní exotiky

Kde se vlastně berou nové trendy v bydlení? Kdo určuje, jak budou byty a domy zařízeny, aby byly „in“? Většinou se taková rozhodnutí odehrávají na mezinárodních veletrzích, kde představují své novinky významní bytoví architekti a významní výrobci nábytku a bytových doplňků. Inspiraci pro svou práci hledají doslova po celém světě. V jejich hledáčku se nedávno ocitly i etnické kultury, které rozhodně přinesly zpestření do evropského světa nábytku. Exotický svět obohatil ten náš o jasné, živé barvy, na které si nomádské kultury opravdu velice potrpí.
barevná mozaika
·        Návrháři se nebáli použít limetkově zelenou, skořicovou i jiné barvy koření a exotického ovoce.
·        Koření se ostatně promítlo i do různých vůní, které dokáží dotvořit exotickou atmosféru.
Kromě nových barev, pronikají do bydlení i nové materiály.Masivní dřevo je doplněno barevnými povrchy, které lahodí nejen našemu oku, ale i našemu hmatu. Nábytek má být prostě vnímán všemi smysly.

Krása a účelnost do našich domovů

Nové materiály mají také usnadňovat údržbu. A to především v kuchyni, kde je hodně namáhán. Je tedy antibakteriální a odolný proti skvrnám. V ostatních částech bytu se dobře osvědčily materiály, které mají zvukově izolační vlastnosti.
–         Jedním z dalších zajímavých řešení je i nábytek bez úchytů, který vypadá opravdu velice elegantně.
–         Otevírání a zavírání různých dvířek je vyřešeno posuvnými konstrukcemi.
–         Jejich ovládání je buď mechanické nebo i elektronické.
sezení na zemi

Technika a digitalizace se stává nezbytnou součástí bytových doplňků.Poptávka roste především po digitálním tisku různých tapet, bytového textilu, obkladů a dlažeb. Koupelny už nesvítí jen bílou barvou, ale obkladačky s barevným tiskem je dokáží doslova rozzářit a oživit. V návrhářství bytových doplňků patří digitální tisk k nejvíce se rozvíjejícím oborům, který má rozhodně budoucnost.