Když Vás trápí zápach z odpadu

Zápach odpadu v koupelně je nepříjemný a zbavit se ho je někdy nad lidské síly. Pojďme se podívat na to, jak nad vyzrát co nejlépe a nejlépe napořád. 

Určitě se Vám to někdy stalo, že přijdete do koupelny a ohromí Vás nepříjemný zápach linoucí se z odpadu. Tento zápach Vás, ale může překvapit v kuchyni nebo na záchodě. Podíváme se tedy na to, kde může být problém. Prvním důležitým bodem je prevence. Je tedy potřeba čistit odpady důkladně a hlavně pravidelně. Pokud tomu tak bude je spíše jisté, že Vás tento zápach nezastihne. Nicméně tento problém může nastat u novostavby. Jak je to možné? Ono stačí bohužel jen to, že bude celý odpadní systém proveden nekvalitně. 

opravář

Sifon, sifon a zase ten sifon

Pokud už se bohužel stane, že zápach se objeví je potřeba kontrolovat sifon. Je to místo, kde se nejvíce drží nečistoty, které po nějaké době tam začnou se rozkládat a zahnívat. A to poté způsobí už nám známý zápach. Dokud odpad odtéká není potřeba ho celý rozebírat a nápomocný Vám může být zvon. Ale existují i další možnosti, jak odpad vyčistit.

umyvadlo

Jak pročistit odpad

Určitě jste už někdy slyšeli o prostředku z názvem krtek. Koupíte ho skoro v každé drogerii a dokáže skvěle rozpustit nečistoty. Velmi účinné je i použití jedlé sody a octu anebo kypřícího prášku a octu. A jak na to? Je to velmi jednoduché. Odpad je potřeba nejprve prolít horkou vodou, poté se nasype sypká část a zalije octem. Nakonec se vše opět prolije horkou vodou. Vždy, ale nezapomínejte být od odpadu obličej dále neboť opět má toto čištění tendenci prskat. Určitě není na škodu přidat i pár kapek citronu, který odpad po vyčištění krásně provoní. 

Kdo ještě pomůže

Pokud se, ale do čištění odpadu netroufáte nebojte se oslovit instalatéra, který Vám Vás odpad vyčistí. Anebo oslovte někoho z rodiny, kdo má s čištěním odpadu už nějakou zkušenost nebo třeba svou vychytávku.