Život v domě

Když se řekne dům a byt, co si pod tímto pojmem představíte? Bydlení nebo realitní kancelář, která nabízí byty a domy k prodeji či k pronájmu, vesnice či město? Já si představím pod pojmem byt město, ze kterého pocházím. Představím si svoje dětství, kdy jsme si povídali na sídlišti z oken a přespávali jako děti jeden u druhého. Představím si stísněný prostor, kam se větší rodina jen s těží vejde a hlučné sousedy, kteří v nedělá v 8 ráno vrtají poličku a vy tak musíte vstávat také, nebo si nahlas povídají a vy si připadáte, jako byste byli u nich doma.

panelákový byt

Nyní však bydlím v domě se zahradou a vše je jiné. Kdykoliv můžete jít na zahradu a posedět na balkoně, můžete grilovat a pořádat v létě různé akce s příteli nebo rodinou. Můžete si pořídit bazén a kdykoliv se po práci v letních dnech svlažit. S hlukem od sousedů je to ale podobné, jen vás nebudí vrtáním poličky, ale řezáním dřeva, sekáním trávy či stavbou plotu. Pokud bych si mohla vybrat bydlení v bytě nebo v domě, rozhodně bych si vybrala dům. I přes to, že na domě je vždy co dělat a člověk se málokdy nudí, vždy je co opravovat, stavět, rekonstruovat nebo pracovat na zahradě.

dům se zahradou

Jak se dá takový dům či byt zútulnit? Vždy si domov uspořádejte podle sebe, ne podle ostatních, vy v něm budete žít a pokud se vám nebude líbit, nebudete se v něm cítit dobře. My například máme raději neutrální barvy jako je hnědá, šedá, béžová. Proto máme bydlení laděné do těchto barev. Kdežto naši přátelé mají byt laděný barevně, zelená koupelna, červená kuchyň, bílý obývák. Ale každý z nás má bydlení podle svého vkusu a cítí se v něm díky tomu dobře. V domě se zahradou je možné postavit pergolu, pěstovat zeleninu na záhoncích nebo ve skleníku, předdveří lze vyzdobit barevnými kytkami. V létě je možné mít bazén a opalovat se na zahradě, na dece či na lehátku.