Zábavná informatika

Informační technologie jsou už v dnešní době velmi důležité a taky velmi časté. Informační technologie se velmi často využívají a je jedno, jestli informační technologie využívá někdo doma jako například děti nebo třeba v práci. Já pracuji jako učitelka. A musím říct, že informační technologie já využívám opravdu velmi často. A jako učitelka je využívám hlavně kvůli práci, ale také k soukromým účelům. A protože jsem ve škole, tak informační technologie je taky vyučený obor v naší škole.

IT je velmi zajímavý obor.

Děti, které se vyučují informační technologii, tak mají přístup pravidelně k počítači. Naše škola má asi přes sto počítačů a je to opravdu hodně. A mohu říct, že v naší republice patříme opravdu k premiantům, kteří vyučují informační technologii a můžeme se pochlubit, že v naší škole je mnoho dětí, které informační technologie přímo hodně baví. A přímo taky vyžadují, aby informační technologie byla v naší škole využívána velmi často. A protože hlavně děti mají rádi počítače a další podobné věci, tak informační technologie je velmi zajímá a také velmi rychle jim jde se naučit. Informační technologie se taky velmi lehce učí.

I politika využívá technologie.

Pamatuji si, že moji žáci se během jedné hodiny naučí další novou látku na počítači. Zatímco já to tak neměla. Mě to trvalo opravdu hodně dlouho. Informační technologie jsou už v mnohých průmyslech. Jsou v mnoha oborech, kde se využívají k lepším účelům. Informační technologie taky slouží k lepší komunikaci a je jedno jestli autem, letadlem nebo lodí. Informační technologie jsou zkrátka takové věci, které využíváme denně a mnohdy si to ani neuvědomujeme. Informační technologie se velmi často využívá taky v lékárnictví. Registrují se tam léky a další nutné věci, které jsou velmi důležité. A jak se stavíte vy k informační technologii? Myslím, že ji ho lidí nemá rádo, že prý se na to dá být závislý. Ovšem já si to nemyslím a IT mám velmi ráda.