Vysvětlení pojmů týkajících se podnikání

O společnosti profisídla.cz- naším cílem je usnadnit nově začínajícím podnikatelům jejich obchodní činnost prostřednictvím poskytování adresy sídla pro jejich společnost. Takže vám pomůžeme s mnoha záležitostmi týkající se vašeho podnikání, jak přispějete růstu vaší firmy atd. Dnes si vysvětlíme důležité pojmy slovníku Profisidla, které by každý nejen podnikatel ale i člověk měl znát.

1. akcie – je to cenný papír, který potvrzuje podíl držený ve společnosti. Stáváte se spolumajitelem nějakého podílu dané společnosti. Výhodou je, že můžete získávat podíl na ziscích dané společnosti, pokud bude společnost růst tak roste i váš podíl. Pokud ale investujete do společnosti, která zkrachuje, pak i vy nic nezískáte, důležité je se proto neustále vzdělávat.

arbitráž

2. akciová společnost
Je to typ obchodní společnosti kdy se všichni její společníci podílejí na její činnosti.

3. Plná moc – například když jsem chtěla já rozhodovat o změnách výši záloh plynu či elektřiny, plyn a elektřina byly napsané na moji matku a aby zástupce ČEZU mohl nějak změnit výši záloh nebo cokoli jiného, musela mi k tomu moje matka podepsat, že mi dává ke změnám týkajících se plynu a elektřiny plnou moc, kterou jsem podepsala já i moje matka.

akcie

4. Živnostník – neboli OSVČ je osoba, která má příjem z podnikání anebo jiné samostatně výdělečné činnosti. Živnost se dá rozdělit na dvě kategorie, a to živnost na hlavní činnost – jste podnikatel a živí vás pouze vaše podnikání pak musíte platit daně, sociální a zdravotní pojištění. Pokud máte podnikání na vedlejší činnost tak za vás zálohy na sociální a zdravotní pojištění odvádí někdo jiný buď zaměstnavatel hlavní práce a pokud jste student tak stát. A pak platíte jen naprosté minimum za sociální a zdravotní pojištění. A vysvětlení ostatních důležitých pojmů najdete na naších internetových stránkách v odkazu pod tímto článkem.