Se štěnicemi vás čeká nelehký boj, jak se jich ale můžete stoprocentně zbavit?


Štěnice se objevují v posteli nebo za matracemi, objevit je ale můžete i na oblečení, kde se jim také daří dobře. Skrýše si umí najít opravdu zdatně.

Se štěnicemi vás čeká nelehký boj, jak se jich ale můžete stoprocentně zbavit?

Mezi domácími škůdci jsou štěnice asi nejhoršími protivníky. Kromě toho, že je nutné zbavit se dospělých jedinců, je problém s vyhubením jejich vajíček. Štěnice se živí krví, sice nepřenáší žádné nebezpečné nemoci, jako jiní škůdci, ale jejich kousnutí je nepříjemné, může svědit a hlavně také bolet, což je nejhorší. Určitě nikdo nechce štěnice mít ve své domácnosti, pokud už se ale tak stane, je důležité se jich zbavit, bohužel žádná prevence vám nepomůže, aby se k vám nedostali, ale zahubit je určitě můžete.

pexels-photo-248395

Co štěnice zničí?

Jejich výskyt nesouvisí s tím, jak máte doma uklizeno, ani s tím, jak moc se snažíte svůj domov dezinfikovat. Štěnice se prostě mohou dostat úplně kamkoliv, jelikož jsou schopné přežít i v těch nejhorších podmínkách a bez potravy, mohou se ukrývat v podstatě kdekoliv a domů si je můžete přinést nepozorovaně odkudkoliv. Je to celosvětový problém a nic s tím neuděláte, můžete ale začít jednat, jakmile je doma objevíte. Štěnice jsou známé nejen tím, že po sobě zanechávají kousance, ale i tím, že se živí krví a vylézají ze svých skrýší až v noci. Během dne se nikdy neukazují, to jim dává docela slušný náskok.

V případě, že se štěnice objeví v posteli, je pravděpodobné, že kromě dospělých jedinců, se tam objevují i vajíčka, ty se právě ničí úplně nejhůře. Jakékoliv textilie, potahy, povlečení a prostěradla okamžitě vyperte alespoň na šedesát stupňů, totéž udělejte s oblečením. I na něm se totiž mohou štěnice vyskytovat. Co se oprat nedá, ale budete muset ošetřit speciálním deratizačním prostředkem na štěnice, využít můžete i lepících pastí, na které se štěnice přichytnou, ale tyto pasti vám nepomohou vyřešit problém s vajíčky, což je jejich obrovská nevýhoda.

pexels-photo-4099465

Nečekejte

Deratizace štěnic musí proběhnout co nejrychleji, určitě na nic nečekejte a jednejte okamžitě, nemůžete se spoléhat na to, že se štěnice jen tak přesídlí jinak třeba kvůli nedostatku potravy. Úplně nejlepším způsobem je pak odborná deratizace, jen ta vám zaručí stoprocentní účinnost a očekávaný výsledek.

Pokud štěnice objevíte, bude před vámi stát sice drobný, ale odolný protivník.