Za tažným zařízením lze bezpečně převážet i jízdní kola

Máte tažné zařízení Amsa nebo o něm uvažujete z ryze praktických důvodů? Pak mezi ně můžete započítat i převážení jízdních kol.

S nosičem kol lze zažít krásné chvíle na Táborsku

Do města Tábor se mnoho návštěvníků chystá hlavně kvůli historickým památkám, zejména na prohlídku náměstí, městské radnice, táborského podzemí, případně vyhlídky z kostelní věže či věže Kotnov u Bechyňské brány. Zabloudíte-li až tam, k Bechyňské bráně a přejdete silnici, spojující most Antonína Švehly, patrně vám neunikne romantický pohled do údolí řeky Lužnice. Tamní krajina je nesmírně zajímavá a lákavá na projížďky na kolech.

Lužnice v Bechyni

A právě tam bychom vám rádi doporučili výlet nebo třeba i delší, týdenní pobyt, s využitím nosiče kol na tažné zařízení. Tyto nosiče si vysloužily velký respekt a těší se dobrým referencím, neboť umožňují snadnou a hlavně bezpečnou manipulaci s bicykly a rovněž bezproblémovou jízdu, kterou zvládne i začínající řidič. Na kola po celou dobu jízdy autem dobře vidíte a nemohou vám spadnout na střechu, což je teoreticky možné u střešních nosičů. Takto lze vézt i čtyři kola najednou, a jste-li zastánci elektrokol, i to je možné. Ostatně, na Táborsku si jich užijete dosytnosti. A kam vyrazit:

město Bechyně

Doporučit vám můžeme jízdu podél proudu Lužnice z Tábora k vodáckému kempu Harrachovka, kde můžete třeba i poobědvat. Ujít byste si neměli oblast jižně od Tábora podél vlakové trati z Tábora do Bechyně. Navštívit byste měli zříceniny hradů Příběnice a Dobronice, Bečický vodopád, Bejšovcův mlýn, Stádlecký řetězový most, most Duha a zámecký areál v Bechyni.

Cyklostezky tu vedou oblastí zalesněnou, s četnými loukami a rybníky a máte-li zájem, můžete prozkoumávat krajinu sevřenou řekou Lužnicí mezi Týnem nad Vltavou a Veselím nad Lužnicí. Cestou jistě narazíte na některé prvky lidové architektury např. selská stavení s barokními štíty, která jsou typická pro tuto část jihočeského regionu.