Jedním ze základů každé stavby je bezesporu střecha. Ta může být z nejrůznějších materiálů, avšak vždy by měla být dostatečně pevná a také nepropustná. Koneckonců, její hlavní úlohou je chránit danou stavbu před nejrůznějšími vnějšími vlivy, jako je například déšť.

Samozřejmě záleží také na tom, o jaký typ stavby se jedná. U klasických domů je totiž potřeba použít pevnější a odolnější materiál, než třeba u kůlny či přístřešku. Je tedy jasné, že správný výběr materiálu je velmi důležitý.

polykarbonat4

Zatímco u obytných staveb se nejčastěji používá klasická došková střecha, u těch menších tomu tak nebývá. Je to především proto, že její cena je přeci jen poněkud velká, a například pro kůlnu není taková ochrana potřeba.

Zde se tedy hledá levnější řešení. Tím často bývají polykarbonátové desky. Ty mají tu výhodu, že se dají koupit v mnoha nejrůznějších provedeních – mohou být průhledné či plně zbarvené, rovné či vlnovité. Záleží jen na nás, který typ pro nás bude nejvýhodnější.

polykarbonat1

Nejčastěji používaným je pak plný polykarbonát. Jedná se o desky nejrůznějších rozměrů. Můžeme si tedy vybrat takové, které budou pasovat právě na naši střechu. Nesmíme totiž zapomínat, že je důležité, aby byla celá plně pokrytá. Jen tak bude moci plnit svou funkci.

Co se barvy týče, pak nejčastěji převládá šedá. To má samozřejmě svůj důvod – není na ní tolik vidět špína či nejrůznější nečistoty, které se tam v průběhu času nevyhnutelně nahromadí. Není tedy nutné ji tak často udržovat, aby si zachovala svůj vzhled.

Samozřejmě zde záleží na typu stavby. Například u skleníku či pařeniště nejspíše mnohem více využijeme průhledný typ, než plný, vzhledem k tomu, že potřebujeme, aby se dovnitř dostalo co nejvíce plného slunečního světla.

Je tedy dobré se vždy dobře rozmyslet, jaký konkrétní typ použijeme. Jen tak totiž budeme skutečně spokojeni s výsledkem, a to nejen na chvíli, ale skutečně na dlouhou dobu.