Potřebujeme lidi kolem sebe?

Během lockdownu jsme si mnozí vyzkoušeli, jaké je to být úplně odříznutý od sociálního života. Někteří možná zjistili, že jim to nevadí, ale v mnohých rodinách už po několika dnech intenzivního soužití začalo docházet k drobnějším či větším sporům. Již od pravěku se lidé srocovali do skupin, proto je i v dnešní době důležité si udržovat kontakty nejen po internetu. Nemusíte se samozřejmě bavit s každým ani pořádat společenské akce, nicméně někdy je dobré se mezi lidmi ukázat.

argument-g77489c92c_640

Odlepte se od počítače

Mnozí zjistili, jak se mohou najednou některé věci zdát zbytečné. Někteří by mohli tvrdit, že internet nám může nahradit veškeré lidské kontakty i zábavu, ale opak je pravdou. Pokud jste zkoušeli dát si s kamarádem videochat, určitě víte, že byste si mnohem víc užili, kdybyste se potkali v kavárně a popovídali si osobně. Dnešní technologie nám sice umožňují druhého i živě vidět, ale některé věci z rozmazaného záběru na obličej nepostřehnete.

Je to důležité pro všechny

Také děti sociálním odloučením trpěly. Distanční výuka není jen o tom, že můžou nastat technické problémy, ale také o tom, že se o přestávce nemůžete po třídě honit se spolužáky nebo k sobě srazit lavice a zahrát si karetní hru. Přijdete o všechny večírky a školní akce, které vám škola po návratu neumožní, protože se přece musíte vzdělávat než školy opět uzavřou. Po několika hodinách zírání do černých koleček s iniciály nám teprve dojde, jak jsou pro nás ostatní důležití.

concert-g3cb531ccb_640

Je potřeba žít naplno a potkávat se s lidmi. Je jedno jestli pojedete s kamarády na túru do hor, vezmete svého partnera nebo partnerku do divadla, či zajdete na nějaký večírek nebo s kamarády do hospody. Důležité je si udržovat lidi kolem sebe, protože pak budete šťastnější. Když řešíte nějaký problém, nebojte se ho s někým probrat. Jiný pohled na věc může leccos vyřešit mnohem rychleji než dlouhodobé přemítání. Přestože v dnešní době většina lidí tíhne spíše k počítačům, vytáhněte je ven od obrazovek, je spousta možností, co se dá dělat.