Peníze a jak je získat?

Za peníze si štěstí nekoupíš, ale s penězi se lépe dýchá. Kdo je má, tvrdí, že nejsou k životu to nejdůležitější, kdo má nedostatek, skoro neustále na ně myslí a ten, kdo je uprostřed, se snaží svůj životní standard udržet. Peníze! A ať už patříme k jedněm, či druhým, všechno se kolem peněz točí.

Každé ráno většina z nás ráno vstává do práce, s vidinou, že svůj odpracovaný den zúročí bohatou výplatou každého 15tého v měsíci. A stejně tak i většina z nás se tento den cítí nedoceněn, leckdy až ponížen, pročítající svou výplatní pásku s částkou, která nám přijde na účet.

nedostatek peněz

Jak se tedy dostat k částce, která nám bude stačit? Asi čekáte zázračnou radu, jak rychle a snadno získat peníze, omlouvám se, ale takhle to opravdu nefunguje. Pokud nepatříme těm, kteří mají dostatek, musíme začít hlavně u sebe. Ruku na srdce, kdo z nás „občas“ nezkusí štěstí například ve sportce. Vidina vysoké výhry je lákavá, ale poměrně malá šance na úspěch. A kolik že se to celoročně v naší zemi prosází v loteriích? Nehorázná suma peněz, která jde právě z vašich peněženek.  Já například vyhraju každý týden, kdy je tah „šťastných“ čísel. Vyhraji přesně tu částku, za kterou bych si tiket koupil, tím že si ho prostě nekoupím.  Jen drobný příklad, jak a kde se dá vydělat výhrou?

Pokud budeme upřímní sami k sobě, rozhodně najdeme plno věcí, za které doslova vyhazujeme velké částky peněz. Kouření, pití a podobné kratochvíle nám nejen ubližují zdravotně, ale i finančně. Nejsem žádný moralista a rozhodně vás tu nehodlám obracet na víru přehnaného životního stylu. Žádný strach. I já mám své drobné neřesti a ano, i ty stojí drobný obnos.  Ať už hořekujeme nad nespravedlivým osudem, který nás potkal, přehnaně vysokou hypotéku, kde sehnat peníze na důležité životní potřeby, s „cigárem“ v ruce a nad nedopitým pátým pivem v restauraci, měli bychom se opravdu zamyslet především sami nad sebou.

šetření penězi

Pokud jste opravdu čekali zázračný recept na rychlý a snadný výdělek, tak takový recept prostě neexistuje. Vše je to o práci, a především o tom, co je pro vás opravdu důležité. Snadný výdělek peněz je nárazově snad i možný, ale pokud nemáme jasno v hlavě, jak rychle přišli, tak ještě rychleji většinou odejdou. Pokud to vy sami dovolíte!