PC hry

Byla jsem velice překvapená, když jsem zjistila, že můj sedmiletý syn umí dokonale ovládat počítač. Byla jsem v šoku, protože syn mi ukázal, že taky umí stahovat různé hry na počítači. Opravdu hodně mě to překvapilo a byla jsem z toho nadšená. Ani jsem nevěděla, jestli mám být naštvaná nebo jestli se mám radovat. Samozřejmě, že jsem se radovala, protože mi ukažte dítě, které v sedmi letech krásně a dokonale ovládá počítač. Ani jsem nevěděla, kde se to naučil. A on mi řekl, že občas jede k mému bratrovi, kde si jde syn hrát s neteří a tam prý kolikrát sedí u počítače a pozoruje mého bratra, svého strejdu, jak hraje počítačové hry.

Syn rád hraje na počítači.

Já totiž moc dobře vím, že můj bratr je velký milovník počítačových her a ani mě to nevadí. Je to docela někdy zábava ho pozorovat. Já sice vím, že syn nechodí velice často bratrovi, protože bydlí vedle nás, ale netušila jsem, že tam sedí tak často u počítače. Takže jsem si řekla, že to nevadí, že se alespoň se naučí takhle základy s počítačem a pochopí, co to znamená informační technologie.

Bratr hraje dost PC hry.

Sice jsem se ze začátku bála, že syn třeba bude na počítači závislý, když na něm bude takhle od malinka, ale potom jsem to zavrhla, protože je důležitá informační technologie. Malé děti se musí vzdělávat v tom, co nás čeká do budoucna. A počítač je současnost a taky budoucnost, takže je logické, že počítač jenom tak ze světa nevymizí. Tak proč by se malé dítě už od malička neměly účet informační technologie a zacházení s počítačem? Myslím si, že kdyby se tohle dítě naučí, tak u něj nehrozí závislost, protože si na ten počítač tak zvykne, že to nebude brát jako nic extra nebo nic úžasného. Například můj syn ho doma ani nevyhledává. Je zvyklý, že mám rád se dívat na počítačové hry. A ty já doma nehraji. Nevím, ale nějak mě online počítačové hry nezaujaly.