Klacek na vlka

Pokud jste se s tím setkali, víte, o čem je řeč, pokud ne, jste jedni z mála šťastlivců. Takže asi ani nevíte o co kráčí. Nuže jde o opruzení, nebo také výskyt drobných vřídků na vnitřních stranách stehen, ale i okolí konečníku, tříslech a u žen i v okolí lemu podprsenky.

Proč název vlk, to se neví. Fakt je, že se tento název vyskytuje již ve staročeštině. Někde se také uvádí vlkojed.
virus infekce

Příčiny vzniku této nepříjemnosti, což je asi lepší název než choroba, mohou být různé. Nejčastější příčina je odření mikro pokožky řemínky batohu nebo oblečení. Když se pokožka odře, je ihned méně schopná bránit se bakteriím, a zde máme ten důvod. Proto se vyskytuje třeba i pod převisy kůže, prostě všude tam, kde je vlhko a teplo.
kostky ledu

Nu a nyní konečně ke slibovanému klacku.

Samozřejmě, že nejlepší je tomu předcházet. To je u všech nemocí stejné. No jo, ale co když je již pozdě? Jen klid, na to ještě nikdo nezemřel, takže veškeré síly zaměříme na odstranění nepříjemného problému. Jako první pomoc se doporučuje chlazení, nejlépe, máte-li s sebou chlazenou vodu z vodovodu. Jasně, že lze použít i z potůčku, nebo říčky, ale nikdy nevíte, není-li zrovna tato voda nějak kontaminována. Pokud jste s problémem počítali, tak máte jistě první pomoc koupenou v lékárně, a to buď sprej, nebo ubrousky. Pokud ne, nevadí. Jste-li někde na hotelu, po příchodu k teplé vodě proveďte hygienu mýdlem. Neopakujte to, není-li to nezbytně nutné. Pak přiložte čistý šátek, nebo kapesník.
heřmánek květina
Mají-li v místní kuchyni po ruce heřmánek, kupte, spařte a studené držte a postižených místech. Heřmánek totiž dokáže udržet tato místa mikrobiologicky čistá. Navíc má hojivé a zklidňující účinky. Pokud máte heřmánkovou mast, její použití silně zvažte. Má totiž své pro, ale i proti. Pokud vás čeká nové namáhání postiženého místa, třeba další pochod, s použitím masti neváhejte. Máte li však možnost ležet, mast nechte mastí a jen chlaďte.

Nezbývá vám než popřát, aby se vám tato nepříjemnost vyhýbala.