Jaká rizika skrývá hypotéka bez doložení příjmu?

Snad každý mladý člověk touží po tom mít vlastní dům či byt. A není divu. Přeci jen, když bydlíte ve vlastním, nemusíte nikomu platit za to, že můžete danou nemovitost využívat. Také nemusíme mít strach, že nám majitel neprodlouží smlouvu, nehledě na to, že máme větší svobodu, co se úprav týče.

Problém však je, že ceny nemovitostí jsou dost vysoké. To je způsobeno jednak tím, že se jedná o žádanou, přitom však značně omezenou komoditu, a také tím, že samotná stavba domu rozhodně není levnou záležitostí.

hypoteka1

To však znamená, že pokud nám rodiče jako dětem nezaložili stavební spoření, nebo nám na tento účel nešetřili jiným způsobem, jsme prakticky bez šance vlastní bydlení získat. Naštěstí pro takovéto případy jsou zde hypotéky, tedy účelové půjčky, určené ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti.

Tyto jsou poskytovány jak bankami, tak nebankovními společnostmi. Existuje jich mnoho typů, avšak k těm nejpopulárnějším se v současné době řadí hypotéka bez doložení příjmu https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/. Jejich popularita je pochopitelná, vzhledem k tomu, jak fungují.

U všech ostatních typů je při podání žádosti nutné předložit mimo jiné také doklad o pravidelném měsíčním příjmu. K tomuto účelu se obvykle používá poslední výplatní páska a aktuální pracovní smlouva. Je nutné podotknout, že pracovníci těchto společností si často telefonicky ověřují, zda je daná smlouva skutečně aktuální.

hypoteka2

Cílem je zjistit, zda má žadatel dostatek finančních prostředků na to, aby byl schopen pravidelně splácet, a to i za mimořádných okolností, jakou je například dlouhodobé onemocnění.

Je však jasné, že mnoho lidí je tím vyřazeno. Pro ně pak je hypotéka, kde nemusí svůj příjem dokládat, tím jediným možným řešením. Avšak ani to není zcela bez rizika.

Je zde totiž na žadateli, aby reálně posoudil své možnosti a určil, jakou částku měsíčně je schopen splácet. Věřte totiž, že poskytovatelé si své peníze rozhodně hlídají. Pokud neplatíte, může to snadno skončit až exekucí. A to rozhodně není něco, co bychom chtěli zažít.