Střecha, co vás příjemně překvapí. A to nejen cenou


Pořiďte si na zahradu vhodné zastřešení a uvidíte, že nebudete litovat. Jedná se o skvělý doplněk, který oceníte stejně dobře na podzim, tak i v létě.

Střecha, co vás příjemně překvapí. A to nejen cenou

Každá zahrada by měla být nějakým způsobem zvelebována, byť třeba i jemně. Není však nutné tento kout u domu předělávat pouze pro pěstování flóry, ale je moudré ho využít i k jiným účelům, třeba k lenošení. A k takovému lenošení je dobré vytvořit si pohodlné zahradní posezení. Už z názvu je patrné, že ze všeho nejdříve je potřeba zařídit si nábytek. Ovšem ten musí být vhodný, zahradní. Samozřejmě, můžete použít i to, co najdete na půdě, ale nečekejte, že vám ve venkovním prostředí takovéto vybavení vydrží fungovat dlouho.

Oblouková pergola

Chce to ten správný zahradní nábytek, který ledacos vydrží. Není nezbytně nutné kupovat si rovnou komplet novou sadu a když, tak není potřeba příliš mnoho utrácet. Dnes se dají pořídit i docela hezké plastové židle se stoly, které jsou nejen odolné, ale zároveň i docela levné. Krom nábytku se však při budování posezení musíte zaměřit ještě na jeden obdobně důležitý aspekt, a sice zastřešení.

Co zvolit?

Je tedy jen otázkou, jakou formu zastřešení si zvolit. Můžete šetřit a použít nějakou nepromokavou plachtu pověšenou na čtyřech tyčích. Nevypadá to sice jako nic extra, ale pokud vám jde primárně o účelnost, je to asi nejlepší řešení. V případě, že chcete, aby vaše venkovní posezení nějak vypadalo a máte dostatečné množství kapitálu, můžete si místo plachty pořídit některou z moderních pergol, které jsou zajímavé tím, že nejen fungují jako ochrana před nepříjemnostmi, které dokáže vykouzlit počasí, ale zároveň se může jednat i docela sympatickou zahradní ozdobu.

Zahradní zastřešení

Nejsou drahé

Možná, že vás u pergol překvapí jejich cena, a to příjemně. Tento druh zastřešení se sice dá pořídit i za pár stovek tisíc, ale není problém koupit si prefabrikovanou stavebnici, která splní účel obdobným způsobem, ale je násobně levnější. Často i desetkrát. Cena se hlavně odvíjí od velikosti, méně pak od použitého materiálu. Důležité také je, jestli jste ochotni a schopni si sestavit konstrukci svépomoci, nebo to za vás bude muset udělat dodavatel.