Skončí někdy pandemie?

Před téměř dvěma lety se i u nás vyskytl nový typ koronaviru. Všichni se báli, ze všech stran se na nás valily informace o jeho vysoké infekčnosti a o počtech úmrtí s ním spojené. Snad každý bral vážně všechna nařízení a omezení. Šili jsme si doma roušky, vykoupili jsme všechno mýdlo a dezinfekci. K dostání nebylo ani obyčejné mýdlo, natož to antibakteriální. Když byl zákaz vycházení, všichni ho respektovali. Nosili jsme roušky venku, nosili zdravotníkům jídlo a pití. Jenže…

Na scéně se objevili lidé, kteří si na koronaviru postavili velmi výdělečný byznys, a to právě v řadách našich politiků. Vyrábí respirátory ve velkém. A tak se nařídila povinnost zahodit domácí šité roušky a zakoupit respirátory. Další velmi výdělečnou položkou jsou testy, které jsou nařízeny už hezky dlouho, ať už antigenní, nebo PCR. Ceny za ně jsou dá se říct až astronomické. Když si spočítáte, kolik jich denně uděláme, vychází nám obrovská čísla. A lidé, kteří jsou v tomto byznysu zainteresovaní, by nám chtěli neustále nařizovat, co je dobré, a co špatné.

žena v roušce

Světlo světa spatřily vakcíny. Někteří v nich viděli spásu a ukončení problému. Bylo slibováno, že očkování zaručí, že člověk touto nemocí neonemocní. Ukázalo se, že to není pravda. Přišla další lež v podobě tvrzení, že očkovaní lidé nemoc nešíří. I toto bylo vyvráceno. Následovala další lež v podobě tvrzení, že očkovaní na tuto nemoc nemohou umřít nebo skončit ve vážném stavu v nemocnici. Opět to není pravda. V televizi běžela několikrát denně reklama na očkování s heslem “udělejme tečku za koronavirem” – a najednou se nevysílá. Očkovalo se jako o život, dokonce bylo končící Babišovou vládou nařízeno jako povinné pro lidi nad 60 let, což nová vláda zrušila.

Mezitím se pořád řeší počty “nakažených”, lidé bez očkování nikam nesmí, na internetu probíhají neustálé hádky očkovaných proti neočkovaným. Spousta lidí během těch dvou let změnila názor, a už tuto nemoc a vše okolo ní neberou vážně. A není se čemu divit. Neustálé změny nařízení, klidně z hodiny na hodinu, bez ohledu na to, jaké následky to pro obyčejné lidi bude mít, neustálé zákazy, příkazy, leckdy až směšné (jako byl zákaz pít kávu v kelímku venku). To už pak většinou člověka donutí přemýšlet, jestli si z nás někdo nedělá legraci.

vakcína covid

Je přirozenou vlastností člověka pochybovat, přemýšlet, a ptát se. Nyní probíhá médii informace o tom, že řada zemí již zařadila tuto nemoc mezi ty běžné, protože na ni neumírá zdaleka tolik lidí. ano, každého života je škoda. Ale my si někteří asi myslíme, že očkování nám zajistí nesmrtelnost. Lidé jsou znechucení, naštvaní, hádají se, rebelují, mají psychické problémy a leckdy škody i na majetku v důsledku neustálých karantén, ošetřovaček na děti nebo zrušení vánočních trhů. Účet za toto všechno bude obrovský. Kdo ho ale zaplatí? Kdy pandemie skončí, a byla tu někdy nějaká?

Lidé se za tu dobu hrozně odcizili a chovají se k době vážně příšerně. Tuhle jsem byla svědkem toho, jak jedna paní normálně vyhodila pána z lékárny proto, že na dveřích byl nápis o pěti osobách uvnitř, a on byl chudák šestý. Nikdo ze zaměstnanců to ale nekontroloval. Důsledky jsou šílené, a je opět jen na nás, jak se se vším vyrovnáme. Snad bude všechno zase jako dřív.