Každý občas potřebuje něco zašít

Nejen švadleny, které se živí šitím či opravami oblečení nebo maminky v domácnosti, které si šitím krátí čas, potřebují mít po ruce krejčovské potřeby. V každé domácnosti je občas potřeba přišít knoflík či zašít malou dírku nebo vyměnit zip a tak podobně. A právě proto jsou základní šicí potřeby vybavením každé domácnosti. Snad každá maminka má v zásobě několik jehel, nějaký ten knoflík a samozřejmě nějaké nitě, většinou v základní bílé či černé barvě, ale i v některých jiných barevných odstínech, aby to všechno bylo po ruce, kdyby bylo potřeba něco zašít nebo přišít.

nitě na šití

V běžné domácnosti nerozlišujete, jaké nitě pořídíte, ovšem pro švadleny jsou důležité i různé druhy. Většina z nás má jistě doma takové ty běžné bavlněné, které jsou opravdu hodně tenké, dobře se navlékají na jehlu, jsou k dostání v mnoha odstínech a hlavně v malých baleních, ale nejsou zrovna moc pevné. Pokud potřebujete sešít něco opravdu hodně pevně, aby to pořádně drželo, jsou vhodnější polyesterové nitě, které jsou silnější a hlavně pevnější a vydrží. Samozřejmě, že nabídka nití je opravdu veliká a tak najdete i další druhy tohoto důležitého pomocníka každé švadlenky, které jsou určeny k vyšívání či k připlétání nebo dokonce i k háčkování či paličkování.

vyšívací příze

Ovšem nepleťte si pomocníka určeného k šití s vyšívací přízí, která je určena právě k vyšívání. Někdy se to stává. Nit je tenká a většinou vyrobená z jednoho vlákna či pár vláken, naproti tomu příze se sestává z právě z několika nití, je silnější, aby při vyšívání byl dobře vidět vyšívaný vzor. Ovšem samozřejmě v době nouze, pokud potřebujete rychle zašít dětem dírku na teplácích, jde použít i tu vyšívací přízi. Vyšívací přízi můžete použít i k okrasnému přišití knoflíku, pokud chcete být originální. Vaší fantazii se meze nekladou. U nás najdete opravdu obrovský výběr krejčovských potřeb, ale i pomůcek k jiným druhům ručních prací a tvoření. Tak jen vstupte.