Zdravá tráva


Hodně lidí má veliký dům a také velikou zahradu. A to potom to dopadá tak, se lidé samozřejmě musí starat nejenom o veliký dům a rodinu, ale také samozřejmě o trávník a nebo celkově velkou rozlehlou zahradu. Tohle byl vždycky můj případ. Bydlela jsem s rodinou v bytovém domě, kde bylo opravdu málo prostoru a také místnosti, takže jsem si řekla, že až budu dospělá a budu si zakládat rodinu, že bych chtěla mít opravdu veliký dům se zahradou. Vždycky jsem chtěla mít velikou zahradu, protože jsem také chtěla chovat dva psy a kočky, takže pro mě byla veliká zahrada opravdu číslo jedna.

Pěkná zahrada.

Potom, když jsem se seznámila s partnerem, se kterým jsem také založila rodinu, tak oba dva jsme se rozhodli, že si pořídíme veliký dům se zahradou na vesnici. Ani nevíte, jak moc jsem tam byla šťastná. Jenomže potom, když jsme po roce začali všechno realizovat, tak jsme zjistili, že naše tráva v našem novém domě není tak úplně zelená a tak zdravá, jak bychom si představovali. A raději jsme si zavolali odborníka a to zahradníka, který bydlel úplně na začátku vesnice. Zahradník nám doporučil, abychom nechali trávu mulčovat. Abych se přiznala, ještě nikdy v životě jsem neslyšela, že by se zahrada také měla mulčovat.

Syn si zahradu užívá.

Copak tohle existuje? Vím, že existuje mulč, který ale právě zabraňuje růstu trávy. Tak proč bych měla mulčovat trávu? Potom jsem se dozvěděla, že právě mulčování trávy pomáhá trávě, aby dobře rostla. Protože mulčování trávy je takové přírodní bio hnojivo, které nemá vůbec žádnou chemii. A jak se provádí takové mulčování trávy? Je to tak, že vám specialista poseká trávu, čímž potom tuto trávu rozmělní na úplně droboučké kousíčky, takže to vůbec neudusí trávu, ale naopak to podpoří ji to v růstu. Také potom bude více zelená a nebude trpět plísní. Pokud o tomhle uvažujete, zkuste se podívat na web seceni-mulcovani.cz, kde se dozvíte více informací o mulčování trávy.