Jako dva opačné póly

Sice se často říká, že protiklady se přitahují, tak si nejsem jistá, jestli to platí i v rovině, kde se lidé začali diametrálně lišit až poměrně nedávno – v oblasti zdravého životního stylu a lásky k pohybu a sportu.
muž na gauči
Není pro mě dobře představitelné (a také uvěřitelné, i když Amorův šíp si někdy opravdu nevybírá) to, že by ženu, která pravidelně sportuje více jak tři hodiny týdně a k tomu se samozřejmě náležitě stravuje, přitahoval muž, který naposledy předváděl jakoukoli sportovní aktivitu na hodinách tělesné výchovy ve škole, stravuje se ve fast foodech a celé dny jen sedí buď doma na gauči, nebo v kancelářském křesle v práci.

Samozřejmě, že všichni nejsou ani zdaleka tak extrémní v jedné z těchto kategorií, ale co vlastně lze povařovat za zdravý střed? Řekla bych, že pokud si jde někdo jednou za týden, nebo dva, zacvičit do fit centra a stravu nijak neřeší (sice nejí permanentně nezdravé jídlo, ale zároveň se ani neobtěžuje volit zdravější verzi potravin, když má možnost), můžeme ho zařadit do kategorie peciválů. Sice se snaží a vykonává občas tělesnou aktivitu, ale od čistého fitness životního stylu má velmi daleko.

Možná, že byste se mnou nesouhlasili, a takového člověka prohlásili právě za střed mezi oběma protipóly, ale podle mne má opravdu blíže k peciválům, než k vášnivým sportovcům a střed by měl mít vzdálenost od obou krajních bodů stejnou, ne? Co na to říkáš, matematiko?
cvičení s činkami
Ale asi by bylo vhodné neházet všechny jen do dvou pytlů, a proto se pokusím nastínit více kategorií, ve kterých se možná i každý z nás najde bez velkého zvažování, kam vlastně patří:

1.       Absolutní peciválové, jejichž jedinou aktivitou je gaučing.

2.       Peciválové, kteří si jednou za čas vzpomenou, že je dobré se hýbat, a tak zvolí nějakou nenáročnou aktivitu jako chůze, nebo jízda na kole.

3.       Peciválové, kteří se hýbou pravidelně.

4.       Skoro fitness nadšenci, kteří si ovšem rádi dají pauzu jak v pohybu, tak i ve správné stravě.

5.       Neúplní fitness nadšenci, co se sice snaží, ale mají rezervy, které nejsou ochotní dotáhnout za cenu trvalé změny svého životního stylu.

6.       Čistí fitness nadšenci, jejichž životem je sport a zdravá strava.